46-200 Kluczbork, ul. Marii Sklodowskiej - Curie 13, tel./fax. 77 418 25 46, 77 418 22 97, e-mail: zsp1kluczbork@wp.pl
channel1.jpgchannel2.jpg

Artykuły

Wycieczka do Wiednia

W dniach 11-12 marca 2013r. uczniowie ZSP nr 1 w Kluczborku uczestniczyli w wycieczce do Wiednia zorganizowanej przy współpracy firmy transportowej LKW WALTER. Korzystając z biura podróży ALMATUR Opole uczniowie mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki Wiednia, poczynając od wzgórza Kahlenberg, historycznego miejsca dla Polaków, skąd Jan III Sobieski dowodził wojskami sprzymierzonymi w bitwie pod Wiedniem, poprzez historyczne centra letnich rezydencji cesarstwa - pałac Schonbrunn, powozownie, skarbiec oraz muzeum historii naturalnej.

Głównym celem wyjazdu do Wiednia była wizyta w firmie LKW WALTER, gdzie odbyła się prezentacja jej działalności, młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy w firmie oraz możliwością odbycia praktyki zawodowej przez klasy ekonomiczno-handlowe.

Po wizycie uczniowie zwiedzili centrum Wiednia, podziwiali panoramę z wieży widokowej katedry św. Szczepana, zrobili pamiątkowe zakupy i w doskonałych humorach wracali do kraju.