ZSP Nr 1 w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek  22 października 2012 roku  Gala Przedsiębiorczości, będąca finałem „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się z wymarzonym zawodem.  Nagrody laureatom IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” wręczyli Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Tadeusz Mazowiecki.

Program „Dzień przedsiębiorczości” jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W IX edycji wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm. Podczas uroczystszej poniedziałkowej gali wyróżnieni zostali uczniowie, najaktywniejsze szkoły, firmy oraz instytucje.

Program „Dzień przedsiębiorczości” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W Komitecie Honorowym „Dnia przedsiębiorczości” zasiadają:  Irena Wóycicka – Podsekretarz Stanu w KPRP, Przewodnicząca Komitetu, Henryk Wujec – Doradca Prezydenta RP, Mirosław Sielatycki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

„Dzień przedsiębiorczości” to kilkugodzinne praktyki uczniów w firmach, pozwalające im zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i zapoznać się z jego specyfiką. „Dzień przedsiębiorczości” daje okazję, by pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu, który chce się w przyszłości wykonywać. Uczniowie odbywają praktyki w różnych miejscach: urzędach, redakcjach prasowych i telewizyjnych, przedsiębiorstwach prywatnych, szpitalach, tam, gdzie w przyszłości chcieliby pracować. Z województwa opolskiego najaktywniejszą szkołą w Dniu Przedsiębiorczości był  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku. Podczas gali i wręczenia statuetek szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły Pani Ewa Sygulla , koordynator programu w szkole Pani Agnieszka Jabrzemska oraz uczennice klasy III Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych: Jagoda Tkaczuk i Patrycja Szydłowska.